• slide_mit_1.jpg
  • slide_mit_2.jpg
  • slide_mit_3.jpg
  • slide_mit_4.jpg

Targi Turystyczne w Gdańsku

Szanowni Państwo,
Członkowie PIT,
 
w imieniu Międzynarodowych Targów Gdańskich SA oraz Pomorskiego Oddziału Polskiej Izby Turystyki zapraszam do udziału w Festiwalu Turystyki i Czasu Wolnego FREE TIME, które patronatem objęła Polska Izba Turystyki oraz jej  Oddział Pomorski. Impreza odbędzie się w dniach 1-2 kwietnia 2017 r. w  Centrum Wystawienniczo-Kongresowym  Amberexpo w Gdańsku .

 

FREE TIME FESTIWAL to wydarzenie, w formule dwudniowego, weekendowego festiwalu - multidyscyplinarny  bank pomysłów, jak twórczo i przyjemnie spędzać czas wolny. To impreza adresowana  do osób poszukujących nietypowych i ciekawych  atrakcji turystycznych, kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych, ludzi nielubiących się nudzić, aktywnie i twórczo spędzających czas oraz rodzin z dziećmi. To  dynamiczne, nowoczesne i multidyscyplinarne wydarzenie, które w jednym miejscu i czasie łączy kilka uzupełniających się projektów: Festiwal Turystyki i Czasu Wolnego, Bike Festiwal, Kajak Expo,  Ogrodowe Kreacje i Festiwal Smaków Food Trucków.
 
Fantastyczna frekwencja (22 tysiące gości w 2016 r.), doskonała atmosfera, widowiskowe pokazy, mnóstwo atrakcji, konkursów, zabaw i aktywności sportowych, pozytywne komentarze uczestników i podziękowania od Wystawców potwierdzają sukces i potencjał wydarzenia.
 
Wstęp dla publiczności jest wolny!

 

 

 

Dla członków Polskiej Izby Turystyki proponujemy dwa warianty udziału w Festiwalu:

 

  1. Stanowisko na wspólnym stoisku wraz z Polską Izbą Turystyki i jej Pomorskim  Oddziałem.
    Do dyspozycji każdego z wystawców: lada informacyjna z napisem na fryzie,  wspólne zaplecze oraz strefa do rozmów, stopka adresowa w folderze. Cena pakietu wynosi 950 zł netto .
  2. Samodzielne stoisko. Zachęcamy do zorganizowania interaktywnego stoiska z wieloma atrakcjami dla publiczności w zamian proponujemy rabaty!

 

Prosimy o  informację, którym wariantem udziału i jakim stoiskiem są Państwo zainteresowani.
Więcej informacji na www.freetimefestiwal.pl
 
Zainteresowane firmy prosimy o kontakt:

 

Dorota Solochewicz, Dyrektor Projektu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
tel. +48 58 554 92 04, kom. 601 894 332

 

Sylwia Klofczyńska, manager techniczny, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
tel: +48 58 554 93 44; 693 901 192
 
Pozdrawiam,
Bogdan Donke
Wiceprezes PIT o/Pomorski

 

TOUR SALON 2017

Gdzie biznes spotyka się z pasją - Tour Salon 2017
13.01.2017

Podczas 28. edycji targów TOUR SALON oferty i produkty turystyczne zaprezentują m. in. podmioty z Albanii, Dominikany, Grecji, Hiszpanii, Indii, Litwy, Mołdawii, Niemiec, Polski, Rumunii, Szwecji, Ukrainy, Węgier i Włoch. Wystawcy wypełnią dwie hale Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Wśród zgłoszonych firm są biura podróży, touroperatorzy z polski i zagranicy, firmy świadczące usługi turystyczne, hotele, ośrodki spa, a także lokalne i regionalne organizacje turystyczne. Nowością będzie strefa NEW TECH - NEW TRAVEL prezentująca najnowsze rozwiązania technologiczne dla turystyki, a także przestrzeń z akcesoriami turystycznymi. W Poznaniu ponownie zapoznamy się z ofertą turystyczną z Grecji, Indii, Hiszpanii, Szwecji, czy kilku polskich podmiotów, które wracają po przerwie na TOUR SALON. Stali wystawcy również szykują wiele niespodzianek dla profesjonalnych oraz indywidualnych odbiorców usług turystycznych. Lista wystawców lada chwila pojawi się na stronie internetowej targów.

Już wkrótce zacznie działać Biznes Planner, czyli specjalne narzędzie ułatwiające umawianie spotkań B2B podczas wydarzenia. Wybieramy firmę z danej branży, kraju, miasta, czy też wyszukujemy ją po nazwie. Ustalamy datę oraz godzinę spotkania. Klikamy na przycisk „Umów się na spotkanie”, a wystawca otrzymuje informację, że chcemy spotkać się z nim się na targach.

Organizatorzy zapewniają dojazd autobusami z Warszawy i Krakowa oraz miast tranzytowych. Opłata za przejazd będzie symboliczna. To nie tylko komfort dojazdu, ale także idealne miejsce do networkingu w czasie podróży! Ilość miejsc jest ograniczona, rezerwacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Działa już rejestracja na targi on-line na stronie www.mtp24.pl. Od tego momentu wystarczy przyjść na TOUR SALON z wydrukowanym biletem. Warto zwrócić uwagę, że wyłącznie zarejestrowani profesjonaliści wejdą w piątek na rozpoczynające się w tym dniu targi RYBOMANIA, KNIEJE i BOATEX. Bilety dla rejestrujących się specjalistów są za darmo.

Druga edycja bezpłatnych warsztatów „Dlaczego Twoje biuro podróży gubi klientów?” dedykowana dla biur podróży to porcja dobrych praktyk i porad, które zatrzymają stałych oraz ściągną nowych klientów. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak dotrzeć do e-klienta milenijnego i sprzedać mu więcej oraz jak widzi punkt sprzedaży przychodzący do niego klient, czyli na czym polega audyt biura podróży. Na spotkanie ze specjalistą od merchandisingu – dr. Markiem Borowińskim – obowiązuje bezpłatna rejestracja na stronie targów. Ilość miejsc jest ograniczona. Rejestracja

 
 

 

Minister Turystyki Tunezji pisze do PIT

Minister Turystyki Tunezji pisze do PIT
13.01.2017

Salma Elloumi Rekik, Minister Turystyki Tunezji, wysłała do prezesa Polskiej Izby Turystyki list z podziękowaniem za wsparcie dla rozwoju turystyki z Polski do Tunezji.

List nawiązuje do wizyty Minister Rekik w Polsce z okazji obchodów 20-lecia działalności Tunezyjskiego Urzędu ds. Turystyki w Polsce. Podczas swojej bytności minister spotkała się z przedstawicielami branży turystycznej, m.in. z przedstawicielami Polskiej Izby Turystyki.

W swoim liście Salma Elloumi Rekik wyraża wdzięczność wobec PIT za przyczynianie się do wzmacniania współpracy między polską a tunezyjską branżą turystyczną i za przyczynianie się do konkretnego wzrostu na rynku turystycznym.

Minister Turystyki Tunezji deklaruje, że Tunezyjczykom bardzo zależy na powrocie polskich turystów i że w celu odbudowania tego rynku poczyniono wiele kroków, przede wszystkim w zakresie podnoszenia poziomu bezpieczeństwa na terenie Tunezji.

 

 

KAZACHTAN ZNIOSL WIZY DLA POLAKÓW

Kazachstan zniósł wizy dla Polaków
07.01.2017

Od 1 stycznia Kazachstan zniósł wizy dla obywateli kilkudziesięciu krajów świata, w tym dla Polaków. Decyzja rządu tego azjatyckiego kraju ma związek z odbywającą się w przyszłym roku w Astanie wystawą Expo oraz Zimową Uniwersjadą 2017.  

Jak podaje Polska Agencja Prasowa 27 grudnia 2016 roku rząd Republiki Kazachstanu przyjął Uchwałę o wprowadzeniu od dnia 1 stycznia 2017 roku ruchu bezwizowego dla obywateli 45 krajów OECD, UE oraz Księstwa Monako, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Malezji i Republiki Singapuru. Decyzja w sprawie ruchu bezwizowego nie ma ograniczeń czasowych.

Polscy obywatele mają prawo podróży do Kazachstanu i wyjazd z tego kraju bez konieczności uzyskania wiz kazachskich, jeżeli okres ich pobytu nie przekracza 30 dni kalendarzowych od chwili przekroczenia granicy państwowej. Rejestracja cudzoziemców odbywać się będzie podczas kontroli granicznej przy wjeździe na teren kraju.

Zgodnie z zapowiedzią Ambasady Kazachstanu w Polsce, w maju nasze kraje połączy bezpośrednie połączenie lotnicze LOT-em, które będzie możliwe cztery razy w tygodniu.

 

BEZ WIZ

Bez wiz na Białoruś przez Mińsk
09.01.2017

Obywatele Polski mogą podróżować na Białoruś bez wizy, pod warunkiem że przekroczą granicę w porcie lotniczym w Mińsku i że pobyt nie potrwa dłużej niż pięć dni.

Prezydent Republiki Białorusi podpisał dekret o zniesieniu obowiązku wizowego dla obywateli 80 krajów, w tym Polski – podało biuro prasowe Aleksandra Łukaszenki. Zgodnie z nowymi przepisami, bezwizowe przekroczenie granicy na okres pięciu dni możliwe będzie na lotnisku w Mińsku.Ułatwienia dotyczą obywateli krajów, które zdecydowały się na bilateralną współpracę w zakresie ruchu bezwizowego.

Aby skorzystać z możliwości zwolnienia z obowiązku wizowego należy posiadać ważny paszport lub inny dokument uprawniający do wyjazdu za granicę, odpowiednie środki finansowe (równowartość 20 euro lub więcej na każdy dzień pobytu) oraz ważne na terytorium Białorusi ubezpieczenie medyczne na sumę co najmniej 10 tysięcy euro.

Tryb bezwizowy nie dotyczy osób przylatujących do Mińska z Rosji, a także osób zamierzających odlecieć do Rosji z białoruskiej stolicy, ponieważ loty te są traktowane jako wewnętrzne i nie jest w ich przypadku prowadzona kontrola graniczna.

Dekret wejdzie w życie za miesiąc, czyli 9 lutego.

 

Opublikowano rozporządzenia do ustawy o TFG

W Dzienniku Ustaw opublikowane zostały rozporządzenia do ustawy o Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym. Wchodzi ona w życie 26 listopada 2016.

Poniżej zamieszczamy treść opublikowanych rozporządzeń.

 

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wzoru deklaracji składanej przez organizatorów turystyki i pośredników turystycznych do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (PDF 387.55 kB)

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (PDF 228.59 kB)

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie zakresu kwartalnej informacji o wykorzystaniu środków Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego składanej przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (PDF 238.63 kB)

Piloci i przewodnicy razem - Polski Kongres Pilotażu i Przewodnictwa

Już w połowie października odbędzie się pierwszy Polski Kongres Pilotażu i Przewodnictwa. Podczas dwudniowego spotkania zaplanowano prezentacje, panele dyskusyjne oraz warsztaty tematyczne skierowane do pilotów wycieczek i przewodników turystycznych. Kongres będzie także szansą do rozpoczęcia prac związanych z opracowaniem branżowego, jednolitego i nieobowiązkowego, systemu weryfikacji kwalifikacji zawodowych. Organizatorem Kongresu jest Polska Izba Turystyki.

To pierwsza, po kilku latach przerwy, możliwość wspólnego spotkania pilotów wycieczek i przewodników turystycznych w celu integracji, wymiany doświadczeń, spotkania z przedstawicielami polskich i zagranicznych stowarzyszeń zrzeszających pilotów i przewodników oraz poznania nowych możliwości doskonalenia kompetencji zawodowych.

Kongres został połączony z pierwszymi targami turystycznymi organizowanymi przez PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie k/Warszawy. Dzięki temu uczestnicy będą mogli wziąć udział w dwóch wydarzeniach równocześnie.

Dla Uczestników organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji: prezentacje i panele dyskusyjne dotyczące aktualnej sytuacji zawodu pilota i przewodnika; pierwsze, oficjalne spotkanie w Polsce z przedstawicielami European i World Federation of Tourist Guide Associations (WFTGA i FEG); udział w 2 warsztatach doskonalących kompetencje zawodowe prowadzonych przez trenerów WFTGA; udział w prezentacjach przedstawicieli krajów – wystawców World Travel Show; integrację podczas uroczystego bankietu.

Do udziału w Kongresie zaproszeni są wszyscy piloci wycieczek i przewodnicy turystycznych, a także przedstawiciele biur podróży, wykładowcy i trenerzy turystyki - wszyscy, którym bliska jest tematyka pilotażu i przewodnictwa turystycznego.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie www.kongres.pit.org.pl

Kongres jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.